5 pomysłów na prezent na dzień mamy

5 pomysłów na prezent na dzień mamy

Najpiękniejszy prezent jaki dziecko może podarować mamie to ten zrobiony własnoręcznie. Mimo że nie jest doskonały, to z pewnością każda mama przyzna, że liczy się trud i zaangażowanie, które dziecko włożyło w przygotowanie podarunku. Samodzielnie wykonany prezent dla mamy to także sposób na pobudzenie kreatywności oraz rozwój małej motoryki dziecka. Podpowiadamy, jak wykonać piękny i pomysłowy prezent dla mamy. 

Z tego artykułu dowiesz się


Własnoręcznie wykonany prezent na dzień mamy będzie wspaniałą niespodzianką i z pewnością wywoła wiele pozytywnych emocji. Podpowiadamy, jak wykonać pomysłowy prezent dla mamy: kreatywną laurkę, bukiet z kwiatów z bibuły, pachnące mydełka, kolorowy lampion ze słoika, a może serce wykonane techniką string art? Nasze pomysły na własnoręczny prezent dla mamy są proste w wykonaniu i bardzo efektowne! Sprawdźcie sami. 

Kreatywna laurka dla mamy

Laurka na Dzień Matki to sprawdzony pomysł na prezent. Warto pójść o krok dalej i wykonać ją w nieco inny sposób niż zawsze. Ciekawym rozwiązaniem jest laurka dla mamy 3D, która prezentuje się bardzo efektownie. Do jej wykonania potrzeba kartek kolorowego bloku technicznego, kleju oraz nożyczek. Wystarczy wyciąć z papieru elementy bukietu, w odpowiedni sposób przykleić je do kartki, a następnie zwinąć kartkę na rogach, aby kształtem przypominała bukiet. 

Bukiet kwiatów z bibuły

Bukiet kwiatów z bibuły to piękny prezent dla mamy, który świetnie sprawdzi się jako wiosenna dekoracja domu. Kwiaty z bibuły nie zwiędną, dlatego mogą zdobić wnętrze bardzo długo. Do ich wykonania potrzeba bibuły w różnych kolorach, kleju do papieru, nożyczek oraz długiej wykałaczki, która posłuży za łodygę. Z bibuły należy wyciąć pasek o szerokości 2,5 cm, naciąć go według wzoru, posmarować klejem i nawinąć na wykałaczkę. Z kilku kwiatów powstanie piękny bukiet. 

Mydełko dla mamy

Kolorowe i pachnące mydełka to oryginalny prezent dla mamy. Oprócz tego, że pięknie się prezentują i są doskonałą ozdobą to można wykorzystać je do codziennej pielęgnacji. Do wykonania mydełek potrzebne są: silikonowe foremki, baza mydlana, naturalne aromaty, barwniki oraz dodatki takie jak suszone kwiaty. Na początku należy rozpuścić bazę mydlaną, aby miała płynną konsystencję. Jeśli chcemy, aby mydełka miały określony kolor, w trakcie mieszania należy dodać barwnik. Rozpuszczoną masę wystarczy przelać do silikonowych foremek i ozdobić dodatkami, na przykład suszonymi kwiatkami. Później trzeba już tylko poczekać aż mydełka zastygną i można zapakować je w ozdobne pudełeczko.

Tak mydełko dla mamy wykonaliśmy w Fikołkach.

Kolorowy lampion ze słoika

Kolorowy lampion ze słoika to cudowny i trwały prezent, który z pewnością wywoła uśmiech na twarzy każdej mamy. Wykonanie lampionu jest bardzo proste, dlatego poradzą sobie z nim nawet najmłodsze dzieci. Potrzebne będą: kolorowa bibuła, słoik, sznurek jutowy, kolorowe kartki oraz świeczka lub tealight. Na początek należy pociąć bibułę na kawałki tak, aby można było przymocować ją do słoika. Następnie posmarować naczynie klejem, przyłożyć bibułę i przykleić wycięte z papieru ozdoby. Dla jeszcze ładniejszego efektu słoik można obwiązać sznurkiem jutowym lub kolorową wstążką. Po zakończeniu pracy lampion należy odstawić do wyschnięcia na kilka godzin. Później wystarczy włożyć do niego świeczkę i można cieszyć się piękną ozdobą. 

Serce wykonane techniką string art

Stwórzcie autorski i efektowny prezent dla mamy za pomocą techniki string art. Przestrzenny obraz, wykonany za pomocą nici będzie wspaniałą niespodzianką. Do wykonania serca potrzebna jest deska, na której należy narysować kształt serca. Gwoździki, które trzeba wbić obok siebie w miejsca obrysu oraz kolorowa włóczka lub sznurek. Na początku należy obwiązać każdy z gwoździ wokół główki, a następnie można tworzyć pajęczynę wiążąc włóczkę na gwoździach po przeciwnej stronie do momentu uzyskania gęstej sieci.

Prezent dla mamy na warsztatach w Fikołkach

Każdy z opisanych prezentów dla mamy dzieci mogą wykonać podczas warsztatów w Fikołkach. Gwarantujemy wszystkie potrzebne materiały oraz opiekę doświadczonych animatorów, którzy poprowadzą kreatywne warsztaty. Dzieci wykonają piękne prezenty, które zabiorą do domu i podarują mamie. Warsztaty można połączyć z zabawą na konstrukcji, co z pewnością ucieszy wszystkich uczestników. Wizyta w Fikołkach to doskonały sposób na urozmaicenie zajęć dydaktycznych, integrację grupy oraz twórcze spędzenie czasu. Zachęcamy do kontaktu 500200200  i bok@fikolki.pl, aby zarezerwować zajęcia dla grup w wybranym terminie.

Autor: Aleksandra Koba, 8 maja 2023