Kiedy zapisać dziecko na kurs języka angielskiego?

Kiedy zapisać dziecko na kurs języka angielskiego?

Nauka języka angielskiego jest czymś tak naturalnym i podstawowym, że już dzieci w przedszkolach chodzą na zajęcia z tego języka i na nikim nie robi to wrażeni. Co więcej, rodzice dbają o to, by ich dziecko miało jak najlepszy start w życiu, więc zapisują swoje pociechy już od małego na różne kursy. Czy ma sens uczenie malucha języka obcego, kiedy jeszcze zbyt dobrze nie zna ojczystego? 

Z tego artykułu dowiesz się


Naukę języka angielskiego można rozpocząć przed trzecim rokiem życia, czyli wtedy kiedy dziecko będzie już potrafiło porozumieć się z nauczycielem w języku polskim. W przeciwnym razie nie będzie potrafiło czerpać korzyści z zajęć, choćby były one najlepsze. Oczywiście granica wiekowa jest kwestią indywidualną, ponieważ każde dziecko w innym tempie się rozwija. Dla niektórych dzieci dobrym momentem na naukę będzie wiek dwóch lat, a dla innych trzy albo cztery lata. Rodzic poprzez obserwację dziecka, musi sam zdecydować, czy jest już gotowe na naukę języka angielskiego i czy w ogóle jest chętne.

Jedne dzieci z radością podejmują nowe wyzwania i z dużym zapałem przystępują w domu chociażby do zabawy czy śpiewania piosenek po angielsku, a inne wykazują mniejsze zainteresowanie. Rodzice powinni uszanować ten wybór i nie zmuszać dziecka na siłę, by uczęszczało na zajęcia. Efekt przymusu może być całkowicie odwrotny – dziecko zrazi się do nauki języka obcego już na samym początku i nie będzie miało miłych wspomnień. A przecież nie o to nam chodzi. Można za jakiś czas znów spróbować i zainicjować zabawę po angielsku, dzięki której zaobserwujemy czy maluch wykazuje chęć do takiej formy spędzania czasu i czy sprawia mu to radość. Jeśli tak, to świetnie! A jeśli nie? Czy to znaczy, że już nigdy nie zainteresuje się angielskim i jego los jest przesądzony? Nic z tych rzeczy! Po prostu to nie jest jeszcze jego czas. Odrobina cierpliwości i będzie dobrze ?

Nauka angielskiego przez zabawę? To możliwe!

Dzieci w tak młodym wieku powinny uczyć się języka poprzez zabawę. Ma im to sprawiać frajdę. Dzięki temu nie czują na sobie ciężaru nauki. Nie ma tu mowy o zakuwaniu słówek czy gramatyki. Oczywiście nie oczekujmy od nich rzeczy niemożliwych. Nie wymagajmy od dziecka, by w wieku trzech lat mówiło płynnie po angielsku i może jeszcze z pięknym akcentem. Stawianie takich poprzeczek w tym wieku sprawia, że angielski, który miał być nauką poprzez zabawę, stanie się nieznośnym obowiązkiem.

Jaki kurs angielskiego dla dzieci wybrać?

Najlepiej taki, gdzie dziecko będzie czuło się komfortowo. Jak to sprawdzić? Zapisując się  chociażby na bezpłatne lekcje pokazowe. W Szkole Językowej For You w Bielsku-Białej bezpłatne zajęcia odbywają się regularnie w różnych terminach, a najbliższe z nich 22 czerwca 2023. Formularz do zapisów, dni i godziny zajęć znajdziesz na stronie foryou.edu.pl. Takie lekcje, to świetna okazja, żeby zobaczyć, jak wyglądają zajęcia i czego możesz się spodziewać!

Nasze kursy angielskiego dla najmłodszych (w wieku 2-7 lat) oparte są o ambitną i niebanalną metodę Teddy Eddie. Dzięki niej mali kursanci poznają intuicyjnie, czyli poprzez zabawę, fascynujący świat angielskiego. Pokaż swojemu dziecku ten językowy świat, a my namalujemy uśmiech na jego twarzy. Pełny opis naszych kursów znajdziesz na stronie kursów angielskiego dla dzieci w Bielsku-Białej metodą Teddy Eddie.

materiał partnera, 17 maja 2023