Aktywne lato – jak spędzić czas na świeżym powietrzu

Jednym z najlepszych sposobów na spędzenie czasu z rodziną jest wyjście na świeże powietrze i aktywność fizyczna. Nie muszą to być ani skomplikowane czy nudne zajęcia, wystarczy trochę kreatywności i chęci. 

Z tego artykułu dowiesz się:

Pomysły na aktywności, gry oraz zabawy poza domem:

Co warto zabrać ze sobą podczas takiego wyjścia

Pamiętajcie, że najważniejsze podczas aktywności na świeżym powietrzu z dziećmi jest bezpieczeństwo. Upewnijcie się, że odpowiednio chronicie skórę przed słońcem, używając kremów z filtrem, nosicie nakrycia głowy i pijecie dużo wody, aby uniknąć odwodnienia. Nie zapomnijcie także o odpowiednim ubiorze i obuwiu, które zapewnią komfort i ochronę podczas zabawy.

Ważnym punktem takich wyjść jest oczywiście jedzenie. O to kilka pomysłów, co można przygotować wyjście razem z dziećmi na świeżym powietrzu.

Na naszym blogu znajdziecie informacje na temat zdrowych przekąsek z jogurtem oraz co warto pić podczas upalnych dni

Jeżeli nagle zmieni się pogoda i zaskoczy was deszcz albo nadejdą groźne dla zdrowia upału, to nie warto rezygnować z rodzinnych aktywności. Jeżeli potrzebujecie schronienia przed upałami, Sale Zabaw Fikołki wraz z kawiarniami Fikołki Cafe oferują orzeźwiające lemoniady, świeżo wyciskane soki oraz lody. Nawet w niedziele niehandlowe. A wszystko to w klimatyzowanych pomieszczeniach. 

 

17 lipca 2023