Urodziny dziecka w sali zabaw czy w domu?

Urodziny dziecka w sali zabaw czy w domu?

Urodziny kilkulatka to wyjątkowe wydarzenie zarówno dla dziecka, jak i jego rodziców. Często rówieśnicy zapraszają siebie nawzajem na przyjęcia urodzinowe, aby wspólnie świętować ten ważny dzień. Wielu rodziców zastanawia się, jak zorganizować całą imprezę, aby zagwarantować gościom wspaniałą zabawę i co zrobić, aby wszystko odbyło się bezpiecznie i nie nadszarpnęło domowego budżetu. 

Z tego artykułu dowiesz się:

Gdzie zorganizować urodziny dziecka? To pytanie zadaje sobie większość rodziców, gdy zbliża się termin przyjęcia urodzinowego ich pociechy. Maluchy czekają na tą ważną uroczystość przez cały rok, dlatego warto zadbać, aby jeszcze przez długi czas mogły miło wspominać imprezę urodzinową. Organizacja przyjęcia w domu może wydawać się łatwym zadaniem i szansą na zmniejszenie kosztów, ale czy na pewno tak jest? Często wygodniejszym rozwiązaniem jest zlecenie organizacji urodzin ekspertom, którzy zajmują się tym profesjonalnie. Jakie są zalety takiego rozwiązania? I która opcja jest korzystniejsza cenowo?

Organizacja urodzin dziecka w domu

Wielu rodziców decyduje się na zorganizowanie przyjęcia urodzinowego w domu, co może okazać się sporym wyzwaniem. Trzeba przygotować plan i motyw przewodni imprezy, zaplanować menu, zrobić zakupy i przyrządzić poczęstunek. Kolejne kroki to dekoracja wnętrza i zapewnienie gościom atrakcji w postaci gier i zabaw. Należy też zadbać o odpowiednią przestrzeni, aby kilkoro czy kilkanaścioro dzieci mogło się bez przeszkód bawić, a przy tym nikt przez przypadek nie zniszczył wyposażenia domu. Grupa kilkulatków to prawdziwy wulkan energii. Dzieci w tym wieku wolą biegać i hałasować niż spokojnie się bawić, dlatego zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom jest dla organizatorów dodatkowym wyzwaniem. Warto pomyśleć też o rodzicach, którzy przywiozą swoje pociechy na przyjęcie i których warto zaprosić na kawę. Organizacja miejsca do zabawy dla dzieci zajmuje często większość wolnej przestrzeni, dlatego może być trudno zapewnić ją jeszcze dla dorosłych. Na koniec pozostaje posprzątanie całego domu, co zajmuje rodzicom kolejne godziny. 

Organizacja urodzin w sali zabaw

Rośnie popularność urodzin dziecka w sali zabaw. Wielu rodziców, którzy chcą oszczędzić sobie pracy, decydują się na powierzenie tego zadania profesjonalistom. Sale zabaw regularnie organizują przyjęcia urodzinowe, dlatego doskonale wiedzą co zrobić, aby jubilat i jubilatka byli zachwyceni zorganizowaną imprezą. Rodzice zyskują to, co dzisiaj najcenniejsze, czyli komfort i wolny czas. Nie muszą martwić się przygotowaniami, przyjęciem gości i najmniej przyjemną czynnością, czyli sprzątaniem. Realnie oszczędzają więc dwa dni pracy, które mogą wykorzystać w inny sposób. Unikają też stresu spowodowanego obawami, że o czymś zapomną, a ich pociecha będzie niezadowolona. 

Infrastruktura sali zabaw jest zaprojektowana tak, aby była bezpieczna nawet dla największych rozrabiaków, dlatego rodzice nie muszą martwić się tym, że komuś stanie się krzywda. Ponadto sale zabaw posiadają obszerną strefę dla rodziców, w której dorośli mogą miło spędzić czas na wspólnych pogawędkach przy filiżance kawy i słodkim poczęstunku. Wielu rodziców wybierze w tym czasie zakupy w centrum handlowym. Na przykład Sale Zabaw Fikołki działają najpopularniejszych galeriach, w których można zrobić zakupy odzieżowe, spożywcze, a nawet wybrać się do kina czy na siłownię. 

Urodziny w sali zabaw można dostosować do zainteresowań jubilata i jubilatki. Wystarczy wybrać motyw przewodni, a zarówno wystrój sali urodzinowej jak i wszystkie zabawy będą przeprowadzone zgodnie z wybranym tematem. Wielu rodziców z góry odrzuca opcję organizacji urodzin w sali zabaw, ponieważ obawiają się, że koszty będą zbyt wysokie. To nie do końca prawda.

Ile kosztują urodziny kulinarne w sali zabaw a ile zorganizowane w domu?

Organizując urodziny kulinarne w domu trzeba zrobić wszystko od zera. Kupić urodzinowe dekoracje i zastawę, przyrządzić poczęstunek i wynająć animatora z firmy zewnętrznej, który zorganizuje dzieciom czas. Dodatkowo do urodzin kulinarnych należy doliczyć koszt składników potrzebnych do przygotowania dania oraz rachunki za zużytą wodę, gaz i prąd. Porównując urodziny kulinarne dla 10 osób, podczas których dzieci przygotowują pizzę można zauważyć, że różnica w kosztach jest niewielka. Cena za przyjęcie zrobione w domu wynosi ok. 1600 zł. Na tę cenę składają się koszty składników i zastawy oraz kilkanaście godzin pracy rodzica. Te same urodziny kulinarne w Sali Zabaw Fikołki to ok. 1450 zł. Dodatkowo rodzice otrzymują coś bezcennego, czyli wolny czas i gwarancję imprezy na wysokim poziomie.

Niezapomniane urodziny w Sali Zabaw Fikołki

Sale Zabaw Fikołki posiadają wieloletnie doświadczenie w organizacji wyjątkowych imprez urodzinowych. Animatorzy Fikołków doskonale wiedzą co zrobić, aby wywołać uśmiechy na twarzach uczestników przyjęcia. Jubilaci wraz z rodzicami mogą wybierać spośród różnych rodzajów urodzin. Miłośnicy gotowania z pewnością będą się świetnie bawić podczas urodzin kulinarnych. Razem z animatorem przygotują pyszną pizzę, muffiny, sushi, cake popsy (czyli ciasto na patyczkach) i wiele innych dań. Młodzi naukowcy mogą poznawać fascynujący świat przyrody i zjawisk fizycznych podczas urodzin eksperymentalnych. Fani czarów i gier komputerowych mogą skorzystać z urodzin czarodziejskich i gamingowych. Ciekawą opcją są też urodziny Ladies Spa dla młodych miłośniczek piękna i urodziny influencerskie. Jednak zaproponowane tematy to nie wszystko. W Fikołkach można zorganizować przyjęcie urodzinowe z każdym motywem przewodnim. 

Autor: Aleksandra Koba, 6 marca 2023